İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Snap Nasıl Atılır? 

Snap ile fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Snapchat uygulamasını Eylül 2011’de  Evan Spiegel, Bobby Murpht ve Leo Noah piyasaya sundu. Bu uygulama iOS ve Android platformlarında kullanılabiliyor. Farklı özellikleriyle pek çok kişi  bu snapchat uygulamasını kullanıyor. Yeterince merak ettiyseniz snap nasıl atılır sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Snap Nasıl Atılır? 

Son zamanlarda sosyal medyada geçirilen vaktin artmıştır. Bu yüzden birçok insan daha eğlenceli ve keyif aldıkları uygulamaları tercih ederler. Bu uygulamalar arasında son zamanlarda öne çıkan Snapchat’i özellikle gençler tercih etmekteler. Öncelikle kendinize ait bir hesap açıyorsunuz. Bu hesap üzerinden özel filtreler, eğlenceli özelliklerle paylaşımlar yapıyorsunuz. Telefondaki Store uygulamaları üzerinden telefona indirilerek kullanılan uygulamaya kayıt olmak oldukça basittir. Mail hesabı ya da telefon numarasıyla kendinize kolayca bir hesap açabilirsiniz. Hesabınız için bir avatar tanımlayarak bu avatarı çeşitli şekillerde tasarlayıp kıyafetler ile süsleyebilirsiniz. 

Snap çekmek için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Kameranızla hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Sonrasında uygulamada sizde ekli olan kişilere iletebilirsiniz. 1-10 saniye aralıklarla çekilen fotoğraf ya da videolarınıza efektler ekleyerek güzelleştirebilirsiniz. Dilerseniz yazı ve emojiler de ekleyerek onları eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Çekildiğiniz fotoğrafları en eğlenceli şekilde düzenleyebileceğiniz bu uygulama, sosyal medya platformları arasında görüntüye yönelik olarak geliştirmeler yapan ve görüntüyü bu şekilde merkeze alan en önemli uygulamadır. 

snap atma

Snap Uygulamasıyla Neler Yapılabilir?

Arkadaşlarınıza ya da ailenize gönderdiğiniz snapler sayesinde ödül de kazanabilirsiniz. Snap göndermek yerine yalnızca sohbet etmeyi ve yazışmayı tercih ettiğiniz zamanlarda, ekranı sola kaydırarak mesaj bölümünü görüntülemeniz mümkündür. Bu mesaj bölümünde de fotoğraflar ve videolar gönderebilirsiniz. Kendi avatarınızın yaratıcı etiketlerini kullanabilirsiniz. Otomatik olarak silinen sohbet mesajları sayesinde kendinizi daha da güvende hissedebilirsiniz. 

Uygulamanın %70’ini kadınlar oluştururken, en çok kullanan ülkeler arasında İngiltere ve ABD ilk sıralarda karşımıza çıkmaktadır. Anlık mesajlaşma ve sohbet imkanı sunan, kısa bir süre görünerek ardından sunuculardan dahi silinen paylaşımları yapılabildiği bu uygulama, son dönemlerde verilerin kullanılması yönünde rahatsızlık duyan kişilerin de tercih edebileceği ve bu yönüyle kullanıcılarına farklılık sunan bir uygulama olarak kullanılmaya devam edilmektedir. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın