İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook Reels Özelliği Nasıl Kullanılır? 

Hangimiz instagramda gezinirken keşfetin akışına kapılıp Reelsler arasında kaybolmadık ki… Kimimizin yapmaktan kimimizinse izlemekten zevk aldığı Reelsler artık Facebook’ta! Meta’nın duyurduğu yeni güncellemeyle birlikte Facebook uygulamasında Reels formatında videolar izlemek ve paylaşmak mümkün olacak. Güncellemeyle birlikte, kullanıcıların Reels deneyimini daha kaliteli hale getirmek için yeni video oluşturma araçları da kullanıma sunulacak. Eğer siz de Facebook Reels özelliği nasıl kullanır? diye merak edenlerdenseniz doğru yerdesiniz!

Facebook Nedir?

Facebook 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Günümüzde çoğumuzun sıklıkla kullandığı Facebook, insanların arkadaşlarıyla veya ailesi ile iletişim kurmasını sağlayan, aynı zamanda video, fotoğraf veya durum gibi özellikleri kullanmanıza yarayan sosyal bir platformdur. Son zamanlarda Facebook Reels özelliği ile gündemde… Peki, siz Facebook Reels özelliğini daha önce duydunuz mu? Facebook Reels özelliği nasıl kullanır? İşte her bir sorunuza bu yazımızda yanıt bulabileceksiniz. 

Facebook Reels Özelliği Ne İşe Yarar?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Instagram Reels formatı artık Facebook’a da geldi. Kullanıcılar bu sayede Facebook uygulamasında Reels formatında videolar izleyip ve paylaşabilecek.

Facebook Reels için geliştirilen video oluşturma araçları sayesinde kullanıcılar 60 saniye uzunluğunda Reels videoları oluşturabilecek. Bunun yanısıra kullanıcılar “Taslak Olarak Kaydet” butonuna tıklayarak videosunu kaydetme seçeneğine sahip olacak. Canlı veya uzun formatta çekilmiş olan Reels videolarını şekillendirmek ve kırpmak isteyen içerik üreticileri için de yeni video şekillendirme araçları kullanıma sunulacak. Ve tabii ki kullanıcılar başka bir içerik üreticisinin Reels videosunun tamamını veya bir kısmını içeren bir Remix oluşturabilecek.

 Şimdi facebook reels özelliği nasıl kullanır? Gelin adım adım inceleyelim… Öncelikle Facebook uygulamanızı açtığınızda Reels sekmesine dokunun ve ardından en üstte bulunan “Reels oluştur” kısmına tıklayın. Reels  içeriğinize video ekleyin. 

Kayıt butonuna basın veya sol alt köşede bulunan fotoğraf ikonuna tıklayarak albümünüzden fotoğraf veya video seçebilirsiniz. Ayrıca ekranınızın sağ tarafında bulunan ikonlara basarak ses, metin, efekt, başlık veya saat ekleyebilirsiniz. 

Burada yazacağınız açıklama ve hedef kitlesi çok önemli. Farklı bir ayarlama yapmadığınız sürece Reels’lerin herkese açık olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İşte bu kadar artık Facebook Reels özelliği nasıl kullanılır biliyorsunuz. Şimdi tek yapmanız gereken Reels’inizi yayınlamak için “Paylaş”a basmak!

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın